jolina12345 jolina12345
  • 23-09-2021
  • Mathematics
contestada

a store sells a gallon of milk for 3$ a baker buys 30 gallons of milk for his bakery how much will he have to pay

Respuesta :

dakocoop05
dakocoop05 dakocoop05
  • 23-09-2021

Answer:

90 hope this helps~!

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Ayla is monitoring sales after release of a tv advertisement for her new line of non-gmo snack foods. The fact that this particular ad might not cause consumers
. when jem and scout find the knothole filled with cement, what explanation does nathan radley give? what does atticus tell jem about the tree?
PLEASE HELP ME ASAP Think about the many recent advances in science you’ve learned about, particularly those that have occurred in the last 25 years or so. Expl
How are the issues of trade, tariffs, and slavery intertwined?
Which statement is an example of cell division at work? Responses A muscle contracts. A muscle contracts. A dog digests food. A dog digests food. A tree grows t
The narrator implies that Mrs. Quabarl favors a form of education that emphasizes
Why is human life qualitatively different from the lives of all other creatures?.
why are biomass residence times for producers much longer in forest ecosystems than in phytoplankton-based
Помогите дз 7класс география
Write the domain and range for the following functions using interval notation, inequality notation, and set builder notation Domains Interval Notation: Inequal