moreno27daniel moreno27daniel
  • 23-09-2021
  • Spanish
contestada

roberto compro 4kg de azucar a 15.75 cada uno

Respuesta :

freesenatalie69 freesenatalie69
  • 23-09-2021

Answer:

cuesta 3.94 por 1kg

Explanation:

15.75/4=3.9375

Answer Link

Otras preguntas

On an upper-air chart, normally we find warm air associated with ____ pressure, and cold air associated with ____ pressure.
Is the dermis of the skin composed of dense regular or dense irregular connective tissue?
Read the excerpt below and answer the question. ...those days are ill-defined in my memory, running together and combining like a fresh watercolor painting left
if you have an isotope of the element carbon that has the mass number of 14, what other information would help you determine the number of neutrons
Which ordered pair could be a solution to this inequality? 5x + 1 < 3y A.)(2, -3) B.)(-4, -7) C.)(-2, 3)
Which of the following would most likely be considered point source pollution? (2 points) Chemical dumping into a river by a factory Increased phosphates from h
Use your knowledge of the climate zones of the United States and Canada to interpret the map above. Look at the map key. What is the correct heading for zone fo
The Sahara’s annual rainfall is only 3 inches. According to the reading, what’s unique about the rainfall in the Sahara?
You are constructing a copy of . You choose a point, C, as one of the endpoints for the new line segment. What is the next step in the construction? A)Keep the
A dog has a mass of 12 kg. What is its weight? Round your answer to the nearest whole number.