BlueFire27 BlueFire27
  • 21-12-2016
  • Mathematics
contestada

you can spend at most $21 on fruit. Blueberries cost $4 per pound and strawberries cost $3 per pound . you need at least 3 pounds of fruit to make muffins

Respuesta :

nathan232
nathan232 nathan232
  • 21-12-2016
3 pounds of strawberries or one pound of strawberries and two pounds of blueberries
Answer Link
memeboi127 memeboi127
  • 21-12-2016
3 pounds of strawberries

Answer Link

Otras preguntas

how is euphemism related to connotative meaning.
action verbs that begin with letter x
A car traveling at 70 miles per hour traveled one hour longer than a truck traveling 60 miles per hour. If the car and truck traveled a total of 330 miles, for
What was one result of the building of the Great Wall of China
Anybody can attend and bring _______ pets. What pronoun goes in the blank? his or her there their a
A large thermos holds about 1.5 liters. 1.5=______________mL??? Plz help
what fraction of 1 gallon is 5 cups
What is 14 pints equal to in cups?
some white powder from your kitchen fizzes when you put it into vinegar. you can tell this (is/is not) a chemical reaction
Although wealthy Egyptians enjoyed "the good life," music was not a part of their lives. A. Yes B. No (I think it was apart of there live's)