Hothialoriay Hothialoriay
  • 21-12-2016
  • Mathematics
contestada

John bought 7 pens for $12.88. what is the cost of one pen?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-12-2016
the pens cost 1.84 a piece

12.88 divided by 7 equals 1.84
Answer Link
sighleen sighleen
  • 21-12-2016
12.88÷7= $1.84 per pen
Answer Link

Otras preguntas

Please help, if you can’t find the page numbers let me know. (80 points!!)
Which of the following wad a goal radical republicans had during reconstruction
What are all the properties of math ?
The Waverly Company has budgeted sales for the year as follows: Quarter 1 2 3 4 Sales in units 14,000 16,000 20,000 18,000 The ending inventory of finished good
1. What does Jefferson state directly as the reason this declaration had to be written?
Is it 50 hours in a day ?
f(x) = 6x4 – x3 + 3x2 - 5x +9;x = -1
please help me with this math question​
When was the transcontinental railroad completed
Why did president wilson want the united states to provide leadership at the end of world war i?