TavjcaajSamilyngo TavjcaajSamilyngo
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate if 36 pack of dr.peppers costs 16.20?

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 23-12-2016
16.20 / 36 = 0.45 per pack
Answer Link

Otras preguntas

The Constitution limits the executive branch from declaring war by giving that power to who?
I REALLY NEED HELP If a refrigerator is a heat pump that follows the first law of thermodynamics, how much heat was removed from food inside of the refrigerato
The area of a rectangle is 42 m2 , and the length of the rectangle is 5 m more than twice the width. find the dimensions of the rectangle.
What is true about water that is freezing? a.the change cannot be undone. b.it is going through a physical change. c.it is going through a chemical change. d.th
if joanna is paid $14 per hour is it proportional or non?
In Steve Reich's Music for Eighteen Musicians, who is in control of the flow of the music? A. The singer B. The drummer C. The conductor D. T
A 300 kg dragster accelerates from the rest to the final speed of 120 m/s in 400 m (about a quarter of a mile) and encounters an average frictional force of 120
On a game show, Elena is given the choice of three doors: Behind one door is the Grand Prize; behind the others, consolation prizes. She picks Door A, and the h
Describe the differences between WMD and 'conventional' acts of terrorism and their related psychological implications.
When striking, the pike, a predatory fish, can accelerate from rest to a speed of 4.2 m/s in 0.12 s ?