MLGGamer25
MLGGamer25 MLGGamer25
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

At a bead store, glass beads cost $2.85 per ounce. What is the price for 8.6 ounces of glass beads?

Respuesta :

Chazc
Chazc Chazc
  • 23-12-2016
(2.85)(8.6) = $24.51
Answer Link
prixlessme
prixlessme prixlessme
  • 23-12-2016
The price for 8.6 ounces will cost $24.51
Answer Link

Otras preguntas

10. A husband having sex with his wife to reduce sexual libido is better explained as motivation A. Drive reduction theory B. Arousal theory C. Incentive theory
In an experiment, a student measured the volume of a substance while the mass was changed. The student measured up to five kilograms. The graph of the data is p
two parallel lines are crossed by a transversal. What is the value of m? m=68 m=78 m=102 m=112 .
Use own words and please give sources u used for each one of them!!!
PLEASE HELP WITH ALGEBRA 2 Which ordered pair is included in the solution set to the following system? y < x² + 3 y > x² - 2x + 8 a) (-4,2) b) (0,6) c) (
Can you fill in the blank spaces thx!
How do you convert this equation into vertex form?
yrk-wbgt-jbp jôîn free gîřls.​
Which word does not belong
The map of a walking trail is drawn on a coordinate grid with three points of interest. The trail starts at R(−1, 4) and goes to S(5, 4) and continues to T(5, −