QueenMC QueenMC
  • 24-12-2016
  • Mathematics
contestada

You bought 0.40 lb of spinach for $2.38. How much did the spinach cost per pound?





ΔZ

Respuesta :

pitbull16
pitbull16 pitbull16
  • 24-12-2016
So it's 9.32 cents a pound
Answer Link
minarohani7
minarohani7 minarohani7
  • 24-12-2016
i think they per spinach is 8.25 i hope it is helpful for u 
Answer Link

Otras preguntas

Which description most clearly defines tone in literature? A. the opinions the writer expresses through characters and events B. the way the author conveys
how many moles of CaCO3 are needed to react with 12.5 mol SO2​
Given: △KLM, KM=48, LD=16 LD⊥KM, NOPS - rectangle NO:OP=5:9 Find: NO, OP
help! the problem is somewhat like this
Excess fat, whether saturated or unsaturated is stored as?
I need helo with Algebra ASP !!!
Slow twitch muscles are needed for? A) high intensity, quick, short burst of energy. B) endurance activities C) speed or power activities. D) low endurance a
Population density is calculated by taking the total population of the area being looked at and dividing it by the total land area in miles squared. True F
When you ride your bike uphill, where does the energy you use come from
The diagonal of a square is X units what is the area of the square in terms of X