Emita120707
Emita120707 Emita120707
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Help me with this pls!!!

Help me with this pls class=

Respuesta :

jfink318 jfink318
  • 21-10-2021
Weight in pounds is shown on the x-axis (bottom) of the graph, and the cost is shown on the y-axis (side) of the graph.

We can see that 2 pounds of pineapples is roughly worth $2.50.

To find the cost of 1 pound of pineapple, divide the cost by 2 and we will get $1.25.
Answer Link

Otras preguntas

How to divide 1,200,00 by 29,268
According to erikson, children in middle childhood are in the _______ stage of psychosocial development.
The development of nerve, muscle, and skin cells is represented in the diagram below. Which statement best explains how each of the different cell types can dev
Whats is the result to the question to 1/5(2x-10)+
What strategy to use?
What are signs that an infant has had enough eat? select one: a. falling asleep b. turning head away or not paying attention c. all of these choices are accurat
What's today and why is tomorrow more IMPORTANT????
What would be the most common concern for new teachers?
Which is the equation of a parabola with vertex (0, 0), that opens downward and has a focal width of 6?
One​ ​ important​ ideas,​ ​ called a. intellectual​ b. curiosity. ​ scientific​ ​ habit​ ​ of​ ​ mind​ ​ is​ ​ the​ ​ ability​ ​ to​ ​ conceive​ ​ of​ ​ new ​ h