raidenerai91 raidenerai91
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $8.28 for an 18 ounce jar of peanut butter. How much does it cost per ounce of peanut butter?​

Respuesta :

ryanh0342
ryanh0342 ryanh0342
  • 21-10-2021

Answer:

8.28/18 = 0.46

46 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1/x^-1 somebody help me solve this please ill give reward to all who help
In how many ways can a group of 4 people be selected from a group of 6 people? 10 15 24
What is the most likely reason Persia gave economic control to Russia and Britain?
Find the equation, in standard form, of the line passing through the points (3,-4) and (5,1)
whats the ratio of 0.6 to 12 to the lowest term
How do you rewrite this expression as a single logarithm? 2log(x+3)+3log(x-7)-5log(x-2)-log(x^2)
A parachutist's rate during a free fall reaches 198 kilometers per hour. What is this rate in meters per second? At this rate, how many meters will the parachut
which of the following equals 6,000,000 in scientific notation/
what is the improper fraction 17/10 as a decimal
Counsuela is three times as old as Mary. In 10 years she will be only twice Mary's age. How old was Councuela 4 years ago?