Seudónimo Seudónimo
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Yesterday, Nate’s mom bought 4 boxes of crackers for $2.59 each. About how much did she pay for the crackers?

Respuesta :

angelinadelaquor
angelinadelaquor angelinadelaquor
  • 21-10-2021

Answer:

$10.36

Step-by-step explanation:

4•2.59=10.36

Answer Link

Otras preguntas

What is the Define of syllogism and give an example
If a room-temperature spoon is placed into a hot cup ofcoffee, followed by a teaspoon of cream from the refrigerator, how would the temperature for these threee
(marking brainliest!) could someone please help me with these mcqs :/​
What is true of neutrons? (3 points) a They have no charge and are located inside the nucleus. b They have no charge and are located outside the nucleus. c They
In the decomposition of water, why is twice as much hydrogen as oxygen formed?(1 point) Hydrogen gas has two atoms, and oxygen gas has one atom. Some oxygen gas
What is the value of the expression 3a-b/6(b+a) when = 5 and b = -3? Show your work to support your answer.
¿Cómo las culturas del pasado simbolizan en su arte los alimentos y nos comunican significados que perduran hasta la actualidad?
convert into second 28' 40"​
Why did my elementary best friend suddenly change now that we are in middle school
The area of triangle ABC is _____ square units.