pipersmith3822 pipersmith3822
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

it cost $3.99 for 15 fl. oz of detergent or $6.99 for 90 fl. Oz which is better to buy

Respuesta :

steelegabriel06
steelegabriel06 steelegabriel06
  • 21-10-2021

Answer:

6.99. You get much more for a cheaper price per unit.

Answer Link
user13482 user13482
  • 21-10-2021
the answer would be the $6.99 detergent because it has more oz
Answer Link

Otras preguntas

Which of the earth's spheres includes its mantle core and crust?
Members of this type of culture often place much emphasis on face-saving behaviors.
How many solutions does this linear equation have? Y= 2x - 5 -8x - 4y = -20 Please only answer if you know.
IN one town, the sales tax is 8%. write this percent as a fraction in simplest form.what is 8% as a fraction in simplest form
Which of these names is not a forename of this Dutch princess?
The Pilot of a plane measures an air velocity of 165Km/h south relative to the plane. An observer on the ground sees the plane pass overhead at a velocity of 14
The surface areas of two similar solids are 340 yd2 and 1,158 yd2. The volume of the larger solid is 1,712 yd3. What is the volume of the smaller solid?
Soldiers comply with the national environmental policy act by
What is the equation of the line perpendicular to 5x − 2y = −18 that contains the point (10, 4)? y=-2/5x y=-2/5x+8 y=-5/2x+29 y=5/2x-29
Triangles DEF and D'E'F' are shown on the coordinate plane below: Triangle DEF and triangle D prime E prime F prime with ordered pairs at D negative 1, 6, at