AGirlWithTooMuchTime
AGirlWithTooMuchTime AGirlWithTooMuchTime
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Strawberries cost $3.00 per pound. ( 20 points! )

How many pounds of strawberries can you buy for $11.00?

Good luck!

Respuesta :

rinnn001 rinnn001
  • 21-10-2021
you can buy 3 pounds of strawberries for $9

thanks for the luck i think i did good ^^

have a good day/night/afternoon :)
Answer Link

Otras preguntas

How do you find the radius of a circle
How many ways can 4 people sit in 4 spots?
I need help with surface area for a pyrimid please
Which fact would make the BEST evidence to support the statement that "Thomas Edison's most important invention was the light bulb"? A) The light bulb reduced t
A creative writing teacher tells students to publish their writing projects in a nonprint format. Which of the following techniques would not meet the teacher’s
Macbeth murders Duncan and becomes the king of Scotland. However, he is insecure in his position as he remembers the witches' prophecy that Banquo’s descendants
combine as indicated -450-354
Here is a food chain. use this food chain to answer this question.which term describes the role of fungi in this food chain?a.omnivore
speaker's background knowledge on the speech of I have a dream
what is a credit card balance