kf98d4sp9s kf98d4sp9s
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is
$7. A pack of eight 4.23
oz box apple juice is
$2.39. Which is a better
deal?

Respuesta :

qwertyuasdfg
qwertyuasdfg qwertyuasdfg
  • 22-10-2021
$2.39 i believe i haven’t done math like this in years but yeah if my multiplication is correct it’s that
Answer Link

Otras preguntas

find the missing side of triangle​
This editorial is written from the perspective of a person who believes A.A new product should be reviewed by a panel of workers. A. a new product should be rev
what value of x is in the solution set of 8x-6>12+2x
Which sentence most clearly makes use of metaphor rather than personification or simile A As our trusted leader, you are the glue that holds this team together
Two numbers have a sum of 35 and an LCM of 42. What are the two numbers? HELP PLEASE <3
is (the fraction in the photo) rational or irrational?
I need help community
Do you need help with your work? – No, thanks. I……………… A. just has finished B. has just finished C. have just finished D. just have finished
Muốn có vitamin D tránh loãng xương, còi xương ta cần phải là gì:
A reacher deposited Rs 66000 in his/her saving account for as many years as the rate of interest per annum .If he/ she received Rs 10560 as interest at the end