AvMa9844 AvMa9844
  • 23-10-2021
  • Mathematics
contestada

Bill buys candy that costs $6 per pound.Bill buys candy that costs $11 per pound.What are the possible amounts he will spend on candy?

Respuesta :

armanarnav
armanarnav armanarnav
  • 23-10-2021

Answer:

Any Amount over $66

Answer Link
cabreraj2025
cabreraj2025 cabreraj2025
  • 23-10-2021

Answer:

Any amount over $66

Answer Link

Otras preguntas

find the measure of angle 1
Which of the following is not a component of capitalism? A. Private ownership of property B. Individual initiative C. Profit and competition D. Planned economic
Can someone help plssss
Which of the following people can suggest bills to be written and passed into law? i. The President of the United States ii. Senate and Congress members iii. In
Recycling is an important way to prevent climate change and preserve natural habitats. Explain why this is true.
An example of union busting in the late 1800s would be a company hiring strikebreakers to replace striking workers. a manager paying a union leader to spy on em
What is the most important setting in the book American born Chinese
Solve the following equation for mathwatch 3x-1/2= x+5/5
Which of these is a physical property of silver? Answer ASAP PLEASE
How many grams of calcium sulfite are in a 3.87-mole sample?