sandyelyas6 sandyelyas6
  • 23-10-2021
  • Mathematics
contestada

A package of 5 pairs of insulated gloves costs ​$38.45 What is the unit price of the pairs of ​gloves? pls answer fast!!!!

Respuesta :

Adoretheunicorn
Adoretheunicorn Adoretheunicorn
  • 23-10-2021

Answer:

7.69 per gloves

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the trigonometric ratio for cosD?
answer truthfully:))​
Why oral dosage forms have delayed onset of drug action.​
DASA Ther value for this data is 0.9701. This tells us that the graph shows a Select a Value some one plss help me
A prism is made from transparent plastic. In this plastic, light travels at 0.8 in air. Light enters one face of the prism at right-angles as shown. NOT TO SCAL
Everything is on the screenshot please help me!!!
I need help please.
Which of the following is the best summary of the parol evidence rule? A. Oral evidence is never allowable in interpreting the meaning of contracts B. Oral evid
Find mean of the following data.X 5 10 15 20F 3 6 3 4254​
Can you do 0.123-0.3 PLEASE TELL ME THE ANSWER!!PLS