madisonrobinson4345
madisonrobinson4345 madisonrobinson4345
  • 24-10-2021
  • Mathematics
contestada

Jack paid $46 for 4 pizzas. How much did he pay per pizze?

Respuesta :

sonia123456
sonia123456 sonia123456
  • 24-10-2021

Answer:

46÷4 = 11.5

so tha answer is $11.50

Step-by-step explanation:

brainliest plz

Answer Link
doomdabomb
doomdabomb doomdabomb
  • 24-10-2021
Answer:

$11.50

Step-by-step explanation:

Divide 46 by 4 and that will result in $11.50
Answer Link

Otras preguntas

a large group of people is going to a baseball game. If 97 people are going and each bus holds 32 people. How many buses will need to be ordered?
Are mushroom fungus cells prokaryotic or eukaryotic?
In the Caribbean, Puerto Rico and Jamaica are islands of the A. Windward Islands. B. Lesser Antilles. C. Leeward Islands. D. Greater Antilles.
Which line is a graph of the equation 2x + 5y = –10?  A.line a  B.line b  C.line c  D.line dNeed help plz :\ been stuck on it for a while now
What do scientists study to learn abut prehistory?
why was Mesopotamia easy to invade
hows the easiest way to remember the french numbersbecause i can't remember them at all
for what values of x is the function f(x)=x^2-4x-5 increasing?
what is 8 21/40 as a fraction or mixed number as a decimal
A boat travels 36 miles in 1.5 hours ans then in 14 miles in 0.75 hour. what is the average speed?