cuevamarale466
cuevamarale466 cuevamarale466
  • 24-10-2021
  • English
contestada

please help. I don't understand the questions ​

please help I dont understand the questions class=

Respuesta :

jsjdjdjsjdj
jsjdjdjsjdj jsjdjdjsjdj
  • 25-10-2021
You have to use the word underlined in another sentence. So first find the definit ion of the word then see what it means then use it in a different sentence
Answer Link

Otras preguntas

can someone show how to solve this step by steps
Question If an 8 ounce fruit drink costs $1.50, then how much should a 128 ounce (1 gallon) fruit drink cost? (just write the number, no dollar sign)
Alex has $68, which is $20 more than Michael has. How much money does Michael have? Which expression best represents the statement above? A. x + 20 = 68 B. 20 -
Chandler can mow 2 lawns per hour. Use an equation to determine the number of hours it will take him to mow 7 lawns. 14 hours 3 1/2 hours 2 1/2 hours 7 1/2 hour
there are 16 sixth graders, 11 seventh graders, and 9 eighth graders in a gym class. the gym teacher randomly selects one student to collect balls how many ways
how do you graph y = 2/3x ?
Here are some tasks performed in Information Technology jobs. Which tasks sound interesting or enjoyable? Check all that apply. ________________________________
_______ is a method of reproduction for some type of bacteria?
What rules do you think all teachers should follow in order to be the best teacher for their students?
The best description of a dilation of a figure is?