Lythanex6928 Lythanex6928
  • 22-11-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of the wood is 9.50$ per meter how much would it cost Matt to buy 2 1/2 meters?

Respuesta :

sportsgame828 sportsgame828
  • 22-11-2021

Answer:

$23.75

Step-by-step explanation:

9.5 x 2 1/2 = 23.75

Answer Link

Otras preguntas

What type of sound most commonly initiates a syllable- a consonant or vowel
Not sure with answers
Sodium metal reacts with water to produce hydrogen gas what best describes this reaction
cones A and B both have volume 48(3.14) cubic units but they have different dimensions. Cone A has radius 6 units and height 4 units.Part AFind one possible rad
Can anyone help me with the thesis and main point of " Noneviolance Is the First Article of My Life" By Mohandas Gandhi
Bella is building two wigwams for a school project on American Indian tribes. She first builds two wooden frames, each in the shape of a cone with a base radius
Farrah is painting vases to sell in a local craft show. She paints 8 vases in 2 hours. Which is a reasonable estimate of the amount of time it will take her to
use a protractor to draw the angle 75 degrees
Based on chapter four, what does Angela's reaction to not hearing a response from Bayardo reveal about her character? RL 10.1
How many solutions does this equation have? 6x − 6/ 3 = 2x − 2 A) no solution B) exactly one solution C) exactly two solutions D) infinitely many solutio