cherryma4 cherryma4
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

a tube of toothpaste is marked 3.92 for 8 ounces what is the price per ounce

Respuesta :

nyashiapeach
nyashiapeach nyashiapeach
  • 23-11-2021

Answer:

$0.49

Step-by-step explanation:

Answer Link
tinytott2016
tinytott2016 tinytott2016
  • 23-11-2021
answer: $0.49

explanation: 3.92/8 = .49
Answer Link

Otras preguntas

what are the two common factors that can often cause an investigator to inadvertently(or advertently misrepresent facts during an investigation
How would you describe the way molecules move when the molecules are solid A. molecules are moving in place B. the molecules are moving around each other C. mol
Select the correct texts in the passage. Which sentence best sums up the author’s point of view in this section of the text? adapted excerpt from "Some Rights o
hip i am ghe bic boy who
D . One word in each group does not belong to the group. Circle it a. park school garden kitten b. shoes socks hen sandals C. sparrow crow ant eagle d. mouse ho
Give an example of a time when percentages, ratios, or rates were used in a problem and you were misled by them. The more detail, the better!
Write polynomial function with real coeficients given the following zeros 6,3,-2,1,3-5i
ay Colonies 1 120 2 225 3 544 4 774 5 1122 6 1819 A sample of bacteria colonies is growing at an exponential rate, as shown in the t
I need to find the local min/max of this integral, can anyone help? Even just explaining the process or using different numbers but similar set up would be amaz
La seconde guerre mondiale