kareema35 kareema35
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

A dozen gulab jamuns cost 3.49 how much will 5 dozen cost

Respuesta :

semaaa
semaaa semaaa
  • 23-11-2021

Answer:

17.44

Step-by-step explanation:

if one dozen cost $3.49 than 3.49 × 5 = 17.44

Answer Link

Otras preguntas

When writing an analysis, it is important to remember _______. The character is the center of the action. The writer is the creator of all meaning and action
Helppppppppppppppppppp
In a toy factory 200 wooden soils cylinders 7 cm long and 35 mm in diameter have to be painted. What is the total surface area in cm that needs to be painted
Together, two apples have 1/5 gram of fat. how many apples have a total of 4 grams of fat?
Stored _____energy in a flashlight’s batteries becomes light energy when the flashlight is turned on.
What occured july 4th 1776?
Whats the capital of Texas?
Frank mows lawns in the summer to earn extra money. He can mow 3 lawns every he works . **PLEASE VIEW PICTURE TO SEE QUESTION**
is opera trendy and popular?
Help me with history thanks