Heather11123
Heather11123 Heather11123
  • 23-01-2022
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate (How much for
one shirt?):
$98.73 for 6 shirts (round to the
nearest hundredth).

Respuesta :

dariadamian1221
dariadamian1221 dariadamian1221
  • 23-01-2022

Answer:

$16.455

Step-by-step explanation:

98.73/6 = y

16.455 = y

Answer Link

Otras preguntas

cómo se cambia grados a radianes​
Find the first quartiles (Q1) of the following sets of data.(i) 14, 12, 17, 23, 20, 16, 10(ii) 16, 25, 10, 30, 35, 8, 12(iii) 40,20,30,10,16,12,18,24​
Area of Parallelogram
I will give brainiest to who ever helped me on this one
ASAP will get Brainiest question in pic ( multiple select )
Which of the following accurately describes the population changes that resulted from the Dust Bowl? O A. The population of region 3 decreased, while the popula
Help me with this question id u can pls
how do you figure out what type of solution it is when their are 2 ordered pairs
To solve the following system by substitution, what would be the best first step? Equation 1: x + 4y = 6 Equation 2: 3x + 2y = 8 A. Solve Equation 1 for x B. So
Did I get this right or no I didn’t