jordan13131 jordan13131
  • 24-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of six donuts cost $2.50 at this rate how much does a box of $18 cost

Respuesta :

HiGuysAndGals
HiGuysAndGals HiGuysAndGals
  • 24-01-2022
2.5x6=18
Answer: 18 doughnuts
Answer Link

Otras preguntas

Someone please help It’s not the second answer
How are the different fields of biology related to each other
Which of the following is/are producers? SELECT ALL THAT APPLY a certain fungi b certain bacteria call plants d algae
A typist can type 275 words in 5 minutes. How many words can he type in 12 minutes?
what is the origin of most muscles that move the femur?
One pound of grapes costs $1. 55. Which equation correctly shows a pair of equivalent ratios that can be used to find the cost of 3. 5 pounds of grapes?.
Complete the given ordered pairs for the equation. y= 2x + 7 (7, ) (0, ) (-5, )
LOTS OF POINTS Which statement about Fe is supported by the modern atomic theory but no John Dalton’s theory? Look at the pic provided for choices.
Solve the compound inequality for x and identify the graph of its solution. 3 x < 12 or 2x + 3 > 11
A movie theater sells tickets for the cost of x dollars. Which situation below can be represented by this inequality? 15x < 12x + 16 The cost of 15 tickets i