qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 juices but you can buy 10 juices for 2.43 how much does it cost for 1 juice?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

      0.243

10  2.430

    - 20

         43

        -40

            30

           -30

               0

Answer Link

Otras preguntas

Factor the expression completely over the complex numbers.[tex]y^{4}+40y^{2}+400[/tex]
two ways to make 3.45 using only 4 quarters
What is the molecular formula of eggs?
accumulate ina sentence
In general terms, what does Hammurabi's code stand for?
An element has three naturally occurring isotopes. Use the information below to calculate the weighted average atomic mass of the element, showing both the setu
7(x+1)-3x=5+4(2x-1) what is the answer
Please help!!!!! Thanks!!
How do the independent and dependent variables in an experiment compare? A.They are the exact same as one another. B.They have no effect on one another. C.The d
Little thinks, in the field, yon red-cloaked clown, Of thee from the hill-top looking down; The heifer that lows in the upland farm, Far-heard, lows not thin