qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 bags of candy but you can buy 30 bags for 4.89 how much does it cost for 1 bag?​

Respuesta :

sply0992
sply0992 sply0992
  • 25-01-2022

Answer:

approximately 16 cents a bag

plz mark me brainliest :)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A rental car company charges $52 per day to rent a car and $0.12 for every mile driven. Dianelys wants to rent a car, knowing that: • She plans to drive 300 mil
How far in total did grace and shan walk to and from school every day? 1 mile 10 miles 5 blocks 5 miles
Identifying ________ is a way for managers to determine how to measure the effectiveness of an organization.
A reaction is in ____________ kinetics when the reaction rate depends only on enzyme concentration
Employing _______ to compare program responses to known inputs and then comparing the output to the desired output is a proven method of testing software.
What class of antiarrhythmics do the following medications belong to? propranolol, metoprolol, atenolol, and sotalol
What is 24 as an irrational number rounded to the nearest hundredth
AP English literature and composition. help.
What hormone would cause mucus secreted by the cervix to be thicker and stickier?
Which action would the nurse teach a client to avoid after a total hip replacement?