tonyadiannjordan tonyadiannjordan
  • 22-02-2022
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $0.70 per pound and a bunch of bananas on the scale weight 6.4 pounds. How much would a customer pay for this bunch of bananas

Respuesta :

jtm2588
jtm2588 jtm2588
  • 22-02-2022

Answer:

$4.48

Step-by-step explanation:

Multiply

6.4 x .70

$4.48

Answer Link

Otras preguntas

Mas vocabulario Fill in the blanks with words from the list to practice the vocabulary used in the video Make all changes necessary Vocabulario util canoa canoe
Question- 12 is 48% of ___?
I need help please helpp
please hurry i need help
if the m a. complementary angles b. supplementary angles c. linear pair d. vertical angles quickly plzz!!
Juanita used a ruler to measure the pencil below. She used two different units of measurements. Which of the options could be the two different units she used?
Determine whether the sentence below is simple or compound. Both of our dogs, Joshua and Amy, ran behind the truck and barked loudly. a. Simple b. Compound Pl
1. How does François Mauriac describe his early interactions with the young Jew from Tel Aviv?
Look at the Graph, & answer the following question. What is my opportunity cost of Good G & D if I went from Point D to C. Table L. Alternative outputs
What was a difference between the First Great Awakening and Second Great Awakening?