djlykes09 djlykes09
  • 24-02-2022
  • Mathematics
contestada

A gallon of milk cost $2.79 in 2000. In 2015,it cost $3.98.

Respuesta :

itzliluzivertxoxo
itzliluzivertxoxo itzliluzivertxoxo
  • 24-02-2022
answer: not sure what the question it is that you asking but yeah, it increased by a 1.19…
Answer Link

Otras preguntas

??????? Help please
Jack and Jill had 2 pails of water. Each trip up the hill, Jack and Jill obtained 4 more buckets of water. Which of the graphs bellow represents Jack and Jill’s
the average of three numbers is 22. the average of two numbers is also 22. what is the value of the third number in the original 3? A.20 B.21 C.22 D.23 E.24
Grace got a haircut for $26.95, bought three shirts on sale for$18.50 each and a pair of jeans for $48, and purchased two CDsfor $18.50 each. Round each amount
Can someone help me please !!!
HELP 30 PTS Which statements are true about ions? Select all that apply. Cations have more electrons than protons, giving them a negative charge. Anions have
HELP 30 PTS Which statements are true about ions? Select all that apply. Cations have more electrons than protons, giving them a negative charge. Anions have
Read the excerpt from an article. What is the purpose of this piece of media writing? If getting healthier is one of your New Year’s resolutions, buy produce on
What are the two types of chatter (vibration) in metal cutting operations?
Why can water stay in bucket if you spin it upside down, if you spin the bucket fast enough? What are some practical applications of this?