notxlucas notxlucas
  • 24-02-2022
  • Mathematics
contestada

Padma bought 3 pounds of grapes. Each pound of grapes costs $2.75. How much money did Padma spend on grapes?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-02-2022

Hii!

We need to multiply so

3×2.75= 8.25

So she paid $8.25

Brainliest!=

Answer Link

Otras preguntas

Can you think of two things you do each day that affects the environment around you?
In the 1912 election, the candidates a. mostly took very cautious and critical positions on reform b. mostly disagreed over foreign policy, not domestic issues
what will be case of congrency ?
What is the denotation of home
The physical change of liquid water to water vapor is called a. desalination. c. condensation. b. evaporation. d. precipitation. Please select the best answer f
Solve for this equation 89p = 534 make sure to explain!!!
At the _____ of relationship marketing, a firm uses financial and social bonds but offers value-added services that are not readily available from other firms.
Which of the following equations does NOT represent a proportional relationship
The cells of the suprarenal cortex produce more than two dozen steroid hormones collectively called
​_____ is the degree to which someone is curious, broadminded, and adaptable to new ideas, things, and experiences; is spontaneous; and has a high tolerance for