cjs70 cjs70
  • 25-03-2022
  • Mathematics
contestada


$3.36 for 16 ounces
$3.60 for 20 ounces
$4.08 for 24 ounces
$5.44 for 32 ounces

Respuesta :

rylannguyen rylannguyen
  • 25-03-2022

Answer:

.1825 per ounce

Step-by-step explanation:

find the per ounce for each equation, then find the average per ounces from the 4 equations

Answer Link

Otras preguntas

From the story “A Cub Pilot”
plz like last time its hard and I jus wanna get at least a 70% plz ill mark u whatever is on here jus plz help i wanna finish.Which is NOT a function of the sk
reasons for racking back on a wall
Help please. (Given: y ∥ x Prove: m∠5 + m∠2 + m∠6 = 180)
what are living things​
please help with this​
a family has five children. the probability of having a girl is 1/2. whats probability of having at leasr 4 girls g'
Judith is planning a birthday party at her house. she has 36 slices of pizza and 24 Capri Suns. What is the maximum number of people she can have at the party s
On the first day of the fiscal year, a company issues a $2,600,000, 7%, 6-year bond that pays semiannual interest of $91,000 ($2,600,000 × 7% × ½), receiving ca
I'm marking answers as brainliest. The solution to the following system is ________. -9x + 6y = -30, -7x + 12y = -16 * I I (0,2) (4,1) (-4,7) (2,1)