Seudónimo Seudónimo
  • 25-03-2022
  • Mathematics
contestada

WILL MARK YOU BRAINLIEST!!

Bananas are 3 for a dollar. Jen has $3. How many bananas can Jen buy?

Respuesta :

isalep93 isalep93
  • 25-03-2022

1 dollar for 3 bananas

so with

3 dollars we will get 3x3 = 9 bananas

Answer Link
mhar2817
mhar2817 mhar2817
  • 25-03-2022

If her income is 210 marks, how many bananas can she buy if ... is 4 dollars each and the cost of bananas is 3 dollars per bunch.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

why do people celebrate Valentines Day?
what supreme Court decision overturned both th missouri compromise and popular sovereignty
what positive integer must be included in the set(1, 2 , 4 , 8) so that the new set of five integers have a median that is equal to its mean
which one of the following sentences contains an abstract noun? a. Logic is easily understood b. his skill was legendary c. the case was quite expensive d. th
In a chemical reaction, water decomposes to form hydrogen and oxygen. What is the correct term for the water? A. an element B. an atom C. a product D. a reactan
1. For which value of x is the expression log base 4 of (x+3) not defined? a. 0 b. -2 c. 3 d. -4 2. If log 7= a, what is the value of log 490 in terms of a? 3.
what type of colony was self governing?
1 molecule of glucose= 2870kJ of energy The Hydrolysis of 1 molecule of ATP releases 30.7 kJ of energy What percent of energy is used in the body?
Am solving this problem correct
Muscle cells, which need a lot of ATP, would be expected to have a lot of ________________, the organelles involved in cellular respiration.