iveyhall47 iveyhall47
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

If laundry detergent cost $6.40 for 128 oz and $3.20 for 64 oz. Which is the better buy?

Respuesta :

tylex17 tylex17
  • 25-01-2017
its the same ammount. 3.20 +3.20 is 6.40 and 64+64 is 128
Answer Link
nichole8399
nichole8399 nichole8399
  • 25-01-2017
it's the same either way. whichever u get, u r getting the same amount. it's just double the size and price exactly.
Answer Link

Otras preguntas

A reaction that releases energy as it occurs is classified as a(n ________.
An earring design is shaped like a triangular pyramid. All the faces are equilateral triangles with side lengths of 14 millimeters. The slant height is 12.1 mil
Louis Philippe abdicated the throne and the Second Republic was born in France. True False
A person plans to use 300 feet of fencing to enclose a rectangular play area. what dimensions of the rectangle would maximize the area? what is that area?
Subtract 1/2h + 1 from 3/4h + 4 . A −1/4h B 1/4h+3 C 1/4h+5 D −1/4h+5
1. The flow chart below indicates the hierarchical levels of the Linnaean classification system. In the flow chart, the classification levels become more speci
Using knowledge from this lesson, make a list of ten lab safety rules.
Jean transformed a point by using the rule (x,y) (x-6,y+8). The image point is (–4, 1). Which point is the pre-image?
How many numbers are in the list 2008, 2003, 1998,............. 8, 3?
Lincoln’s main purpose in “The Gettysburg Address” is to ____. a. argue why the Union will win the war b. explain the importance of the war and inspire people