abchirlygirlll
abchirlygirlll
25-01-2017
Mathematics
contestada
Answerrr pleaseee fasttr
Respuesta :
sfaigan
sfaigan
25-01-2017
Cost per gallon = cost / gallon
A = $20.20 / 10 gal = $2.02 / gal
B = $26.04 / 12 gal = $2.17 / gal
C = $28.14 / 14 gal = $2.01 / gal
D = $30.45 / 15 gal = $2.03 / gal
As you can see above, type C costs the least per gallon.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 76+ )
Otras preguntas
on a fishing trip camie and her friends covered 77 miles at an average speed of 28 miles per hour.How long did this trip take?
You have had a class discussion on the following question:What are the pros and cons of keeping fit ? Now your teacher has asked you to write a composition on t
using special products what is (wx-y)^2
What is the sin, cos, and tan of -495 degrees, and -20π/3 ??
Mera painted equal sections of her bedroom wall to make a pattern. She painted 2/5 of the wall white and 1/2 of the wall lavender. Write an equivalent fraction
What is 1/3 of $55,000.00
What percent of 48 is 2.4
330,000 write using Scientific Notation.
140% of what number is 56
How did geography affect the development of Greek Civilization?