arlenegomes10
arlenegomes10
26-01-2015
Mathematics
contestada
I don't understand this please???
Respuesta :
sportiegirl1716
sportiegirl1716
26-01-2015
1 because 3/4 and 1 1/3:
It would be literally 1 1/3 divided by 4
Then you could get 1/3
So then you multiply 1/3 by 3
So you would get 1
Answer Link
apologiabiology
apologiabiology
27-01-2015
so 3/4 of 1 and 1/3
'of' can be roughly translated into multiply so
3/4 times 1 and 1/3 or
3/4 times 4/3=12/12=1
the answer is 1 cup of rasins
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 19+ )
Otras preguntas
if measure angle BEA =62, find BAC Mathematics
2. A package of ground beef costs $6.98. The price per pound is $3.86. How many pounds of ground beef are in the package? Round to the nearest hundredth.
Help me please. I dont know how to do this.
Structuralists believe that in order to understand a work of art, one must study the structure of art and the complex ____ of all its parts
Please help!! Two forces with magnitudes of 120 and 70 pounds act on an object at angles of 60 degrees and 150 degrees, respectively. Find the direction and mag
Please Help! Will reward brainliest!
In which sentence does the verb agree with the subject? A Here is the solutions to our problem. B There are many minnows in that little creek. C.Here are the re
Write as an equation. 60 is 2 more than the product of 5 and N.
People living in which area are MOST LIKELY to suffer the effects of desertification in Sub-Saharan Africa? A) cities B) deserts C) farming villages D) coast
Can someone help me pls