aislyngrebe aislyngrebe
  • 23-04-2022
  • Mathematics
contestada

madi sells 23oz cans of jelly beans for 63 cents and 15oz cans for 45 cents. assume that the price varies linearly with the number of ounces.

Respuesta :

maddisons2008 maddisons2008
  • 23-04-2022
7373 siege 683 an end 77) 7 Hbe due 78738 7
Answer Link

Otras preguntas

allen runs 8 miles in 3 hours at a steady pace.  how long does it take him to run 3 miles
Though most volcanoes are mountains, most mountains are not volcanoes, why or why not?
What are 2 thirds of 800
The 3 items are on sale for $15, $16.95, and $20How to correct this sentence by editing the numbers for the correct form, figures or words
Saturn has a radius of 60,330,000 meters and a mass of 5.7 × 10^26 kilograms. Calculate the strength of its gravitational field.
Hi, can you help with this problem:(-50)/2
what forces led to the rise of the mongols?
i need help writing an equation from a graph
Which of the following statements does NOT contribute to the evidence in support of evolution? (A) Sequences of fossils have been found that show a gradual seri
A baseball player reaches base 35% of the time. How many times can he expect to reach base in 850 at-base?