swilliams43360 swilliams43360
  • 25-04-2022
  • Mathematics
contestada

Charles bought 11 bottles of juice for $22.33. What is the unit rate?

Respuesta :

caraw70
caraw70 caraw70
  • 25-04-2022
$2.03. The unit rate is the price of one bottle of juice. To solve this simply divide $22.33 by 11.
Answer Link

Otras preguntas

Round 72.807 to the nearest tenth.
One reason fungi are no longer classified as plants is the presence of chitin in their cell walls. True or False?
Does the family and medical leave act apply to professionals like cpas?
What the answer and the response
help me please answer this question
what is the suface area for a right cilender # are 6×20
A(n)______is an example of a secondary storage device.
Which words in the sentence are the infinitive? Paul completed many of the repairs and had only a few tasks left to finish.
Describe two ways to find the difference between Nan's gross income and her net income for the pay period. (Gross is $1575 and net is $1203.35)
A strong password should change --------------------