stacy122103 stacy122103
  • 25-04-2022
  • Mathematics
contestada

6. Which is cheaper?
A) $12 for 800ml or
B) $14 for 1 L

Respuesta :

001415146
001415146 001415146
  • 25-04-2022

Answer:

A

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

look a the sentence below. Why do we use the direct object pronoun lo to replace helado-Ice cream Yo compro el helado yo lo compro why?
describe two reasons the government supported scrap drives during wwii​
Which statement about matter is true
Which statement is true? A. A circle has only three lines of symmetry. B. An equilateral triangle has only three lines of symmetry. C. A rectangle has onl
Describe the main energy transfer for a bike freewheeling down a hill. You should refer to the energy stores that the energy is transferred between in your answ
Explain wether a mutation in any cell of an organisms can be passed on to offspring of the organism.under what conditions is a mutation passed on to the next ge
How did French artist Jean-Francois Millet give Realist and naturalist characteristics to the Gleaners?
Which statement about Zapotec woodcarving from the Oaxaca Valley, Mexico, is true? A: artists use soft colors and a limited amount of patterns on them B: they a
WILL GIVE BRAINLIEST What happens when a muscle contracts? A. Calcium combines with ATP to produce sarcomeres. B. Calcium produces contractions. C. Actin produc
Pls answer *cries hard*