raguiatadiallo raguiatadiallo
  • 26-05-2022
  • Mathematics
contestada

21 ice cream cones are sold at $4.02 each.

What is the total cost of these items?

Respuesta :

12069077
12069077 12069077
  • 26-05-2022

Answer:

$84.42

Step-by-step explanation:

$4.02 x 21= $84.42

I hope this helps!!!

Answer Link
puertoricanhamsters puertoricanhamsters
  • 26-05-2022

Answer:

YOU DO 4.02x21=84.42

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

HAS ANYONE READ THE BOOK, "THE BOY IN THE STRIPED PAJAMAS?" please only answer if you have because i have some questions about it.
Next, you will practice identifying primary and secondary sources. Which source is an example of a primary source? A. television show about Mark Twain B. e
solve 3x-5y=13 4x+8y=-9
A golden eagle flies a distance of 290 miles in 5 days.if the eagle flies the same distance each day of its journey, how far does the eagle fly per day.
who is Christopher Columbus
Select the correct adjective form for the following sentence. That's the _____ duck I've ever seen. larger more large largest most large
Idk how to do this . help me fr‍♀️
BRAINLIESTTTT ASAP!!! SOMEONE PLEASE HELP MEEE :) READ THE EXCERPT IN THE PICTURE AND ANSWER THE FOLLOWING QUESTION: In three to five sentences, explain Marcus’
BEST ANSWER GETS BRAINLIEST!!!!!!!!!!! PLEASE HELP ASAP!!!!!!!!!! Write an expression using fractions to show how to determine the amount that each person will
if L is the midpoint of KM and KM =5x-6 and LM=2x+4 what is the value of x?