mayaanahsan
mayaanahsan mayaanahsan
  • 23-06-2022
  • Mathematics
contestada

if 50 grams of sweets cost 250 rupees find the cost of 380 grams of sweets. ​

Respuesta :

mykirahroberts16 mykirahroberts16
  • 23-06-2022
Cost of 380 gram of sweets = (2.1/50) * 380 = $15.96
Answer Link

Otras preguntas

Need a little help pleaseee :,>? Porter is visiting India and would like to purchase some local spices. He finds some spices that cost 401.39 rupees. If the
Cataractogenesis is an example of a(n) ____________ biologic effect of radiation.
Select the graph that represents the solution of the compound inequality –6 ≤ 4x + 6 < 14.
List at least three techniques that can be used to stay safe while using social media _____ _____ , and _____ .
What is the chromosome number of the parental nucleus in germ cells before meiosis?
Inspection of hair, eyes, skin, and posture is part of the nutrition assessment component known as?
A plan for optimal use of all elements of promotion to elicit a particular response is called?
In what kind of society would you most expect to find the greatest amount of exploitative child labor?
According to john l. o'sullivan's democratic review, what was the key to the history of nations and the rise and fall of empires?
. If an object's recorded motion on a number line moved from x = 15 m to x = 165 m and back to x = 25 m over a time interval of 100 s, then what was the object'