br00kC br00kC
  • 25-07-2022
  • Mathematics
contestada

Four pounds of apples cost $5 How much would 10 pounds o apples cost?

Respuesta :

ynura154 ynura154
  • 25-07-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

plus all of them 5times 10

Answer Link
notantonio56 notantonio56
  • 26-07-2022
The answer is $12.50 because if 4 pounds is $5 1 pound would be $1.25 multiply that by 10 pounds and you would get $12.50
Answer Link

Otras preguntas

At a particular school, all students participate in at least one out of three activities: debate, music, and community service. 3 students do all three activiti
Find perpendicular,hypotenuse and base​
Find the missing side round your answer to the nearest tenth
Ông vua đầu tiên của nước pháp là ai ?
Angel Toys is a producer of tiny dolls for children. Following is information about its revenue and cost structure: Assume that the current sales level is 14,00
Need helppppp asappppppp
Debbie is age 67 and unmarried. Her only sources of income are $200,000 in taxable interest and $20,000 of Social Security benefits. Debbie's adjusted gross inc
Phân tích nguyên tắc xác định thẩm quyền xử phạt vi phạm hành chính quy định tại Điều 52 Luật xử lý vi phạm hành chính năm 2012. Lấy ví dụ cho từng khoản
Which line is parallel to y = -2x + 8
The yearly income of a family was Rs. 5,00,000. Tax was exempted upto Rs. 1,50,000. If the tax for the first Rs 20,00,000 was 10 % and for the rest was 15%, fin