phoophoo03690
phoophoo03690 phoophoo03690
  • 22-08-2022
  • Mathematics
contestada

help me please please ​

help me please please class=

Respuesta :

sewahhuston
sewahhuston sewahhuston
  • 23-08-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

48/12=4

4 per pack so just build up by pack until you get 8 more packs.

Basically 20 packs=$80

28 packs=$112

Answer Link

Otras preguntas

15% of Alina’s workout consisted of cardio exercise. 25% of Dane’s workout consisted of cardio exercise. Which statement must be true? If they worked out for th
What is 0.07 as a fraction in simplest form?
Y=3/5x+4/7 in slope- intercept form identify the slope and y intercept of the line
Which was a cause of the Hundred Years' War? A. England accused French monks of trying to convert English citizens. B. France refused to allow English merchant
Lulla Rabbit’s class has 70 pencils and 105 crayons. If both can be evenly divided among the students, what is the maximum number of students in her class? How
Hoover backed many government relief programs to relieve the Depression. True False
what is 48/100 reduced
Who most likely were the first to deliberately plant seeds? A. hunters B. gatherers C. men D. women
How do you reduce 42/70- math
According to some estimates, at the current rate of use the U.S. has enough natural gas to last about _____ years.