Kikadudubuddy4070 Kikadudubuddy4070
  • 24-08-2022
  • Mathematics
contestada

Jan bought 4 pounds of candy for $12.25. what was the average cost per pound to the nearest cent?

Respuesta :

starzzmxxon starzzmxxon
  • 24-08-2022
it would be about $3.00
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following sentences uses the present perfect correctly? Los novios estaban nadando en la piscina. Los novios han nadando en la piscina. Los novios
Here's one sample paragraph. Yours, of course, will be very different. My accident changed my life. It happened one night last May. I was driving on Givens Lane
What is the divisibility rule of 6?
How do you prove #sin 5pi/12 = sin pi/6 cos pi/4 + cos pi/6 sin pi/4#?
What are the zeros of the function f(x)=x2+2x−35 ? Enter your answers in the boxes. The zeros of f(x)___ and ___.
What is the above image about?
How many electrons are in the outermost energy level of a chloride ion (cl-) in table salt? A. 7 B.8 C. 1 D. 4 Thank you so much!!
In the early days of the Jamestown colony, the Powhatan American Indian tribe
find two numbers with a sum of 20 and a difference of 14
Does someone know a factor of 69 other than 1 and 69. And does someone know a factor of 62 other than 1 and 62 And a factors of 98 other than 1,98