MarykatherineB525357 MarykatherineB525357
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

I need your help please

Respuesta :

AnabelaL58797 AnabelaL58797
  • 25-10-2022

In order to calculate the price for each brand, calculate the quotient in between the price for n forks over the number of forks, just as follow:

Brand A:

3.89/72 = 0.05

Brand B:

6.62/96 = 0.07

Hence:

Unit price for brand A:

$0.05

Unit price for brand B:

$0.07

Answer Link

Otras preguntas

make a word collage of common nouns
“After lunch, when I(the Austrian ambassador) again called attention to the seriousness of the situation, the Kaiser authorized me to inform our gracious Majest
namamayani Pangungusap​
Pls help fastNo scam!! ​
find the error search it up if u want
4.What kinds of cells are specialized cells that recognize a hormone's structure? stem cells red blood cells white blood cells target cells
Victor earned $60, which was more than three times Joyce's earnings. What was the greatest whole-dollar amount Joyce could have earned? Write an inequality and
Answer the statistical measures and create a box and whiskers plot for the following set of data. 2, 4, 4, 6, 6, 6, 7, 9, 10, 13, 13, 13, 15 Min: Q1: Med: Q3: M
True or false help me
PLEASE HELP ME ASAP!!!!