tank20 tank20
  • 24-02-2017
  • Mathematics
contestada

how much would 180 pens cost if bought in boxes of 12 each box costing $5.80

Respuesta :

fantasybreeze7
fantasybreeze7 fantasybreeze7
  • 24-02-2017
It would cost 87 dollars. I did 180/12 the multiples that by 5.80.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-02-2017
 12 each box costing $5.80
 180 pens cost .............?

180 x 5.80 / 12 = $87

answer: 
180 pens cost $87
Answer Link

Otras preguntas

there ate 4 more oranges than apples in the fruit bowl, there ate 5 more apples than bananas. there are 2 bananas. how many of each type of fruit is in the b
Could a vector ever be shorter than one of its components? Equal in length to one of its components? Explain.
Circle 6 numbers for a total of 31.8,9,91,5,81,1,1
Jessica was solving an equation. After she finished simplifying, her result was 0=2. This result confused her. Explain to Jessica what her result means. Explain
What do ancient India and ancient Egypt have in common?
Why do the track runners start at different positions on the track?
the area where rock under stress breaks and triggers an earthquake is called the ___________
plant roots can grow through cracks and what?
does anyone have any ideas (easy) on cell simile projects. busy week but due tomorrow.HELP
What features distinguish anthropoids from strepsirrhines