se1meganswimber se1meganswimber
  • 26-02-2017
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells snacks by weight. a six -ounce bag of mixed peanuts costs $3.60. predict the cost of two -ounce bag.

Respuesta :

jonesa2k16
jonesa2k16 jonesa2k16
  • 02-03-2017
A two ounce bag would cost $1.20
Answer Link

Otras preguntas

Mary has 5 friends who are sharing a bag of chips with her. If there are 10 ounces in the bag and the girls share equally, how many ounces will each girl get?
1. About how much would it cost to buy 18 MP3 players? About how much would it cost to buy 18 CD/MP3 players? Electronics Prices DATA CD player $74.00 MP3 play
Estimate the difference. Use benchmarks with decimal parts of 0, 0.25, 0.50, or 0.75. 8.73–8.26 A. 0 B. 0.25 C. 0.50
In the Bohr model of an atom, an electron's path is not known exactly.
Can someone help me please please
Drowsy driving kills __________ people each year. A. 150 B. 500 C. 1,000 D. 5,000
in an agile team, who is responsible for tracking the tasks​
a. Write the equation ax + b = c in terms of x.
in a rainforest ecosystem, both chameleons and toucans eat insects. What type of example is his?
cecilia makes twice as much money in a week as adam. if the total of their weekly earnings is $756 how much does each person make?