Dinho Dinho
  • 23-02-2015
  • Mathematics
contestada

40 pounds of cashews costing $9.20 per pound were mixed with 100 1b of peanuts costing $3.32 per pound. Find the cost of the resulting mixture

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-02-2015
It cost 12.52 cents all together
Answer Link

Otras preguntas

an agreement to court slaves as three-fifth of a person was related to?
In the first half of a basketball game, a player scored 9 points on free throws and then scored a number of 2-point shots. In the second half, the player scored
Mi hermano conoce _____ Juan. A. de B. a C. Leave as-is; nothing belongs in the blank. D. con I think it's C, but it could be B, im not too sure.
How did Moseley establish a more accurate periodic table?
how effectively do the techniques used communicate Twain's position?
Summarize the average speed using the measure of center
Solve for x: 4x² - 4x - 48 = 0 Please show steps!
what conclusion can you make from Alexander the great for the map below?
find the product. y^5·y^3
Why is it a big mistake to neglect writing your cover letter?