alexmarrufo04
alexmarrufo04 alexmarrufo04
  • 22-03-2017
  • Mathematics
contestada

Anthony is buying a 9-ounce jar of peanut butter that costs $3.29. Which expression can he use to find the price per ounce?

Respuesta :

bohotness
bohotness bohotness
  • 22-03-2017
i think form reading this your going to need to add or divded i need more informtaion to understand your question
Answer Link

Otras preguntas

TECHNOLOGIE Exercices : Compléter les documents : 15 : Recherche et choix des solutions 16 : Calcul du coût de la solution
You have the following containerized applications: o App1 that runs in a Server Core installation of Windows Server container o App2 that runs in a Nano Server
write algorithm and draw flowchart to print name and address of a person​
The diagram shows the floor plan of a one-bedroon apart find the area of the living room in square feet. Round to the nearest square foot
How we can measure the regular dimension? (Note: no any information about volume is exists)
Identify the meaning and kind, of Satire in Jonathan Swift's Gullivers Travel
6^x-3=1/36 solve for x
The profit OF a Foot ball club after a take over is modelled by P(x)=x²-6x+5 where x is the number of year the take over In which years was the club making a l
Through what process does water enter the atmosphere from the surface of planets?
Every population How can keep there environmental health​