victorgaza075 victorgaza075
  • 25-02-2015
  • Mathematics
contestada

at the local grocery store ,a 16-ounce bottle of apple juice costs$3.20 what is the cost of the apple juice

Respuesta :

janie24k janie24k
  • 25-02-2015
$3.20 trick question.
Answer Link

Otras preguntas

Working alone, Wilbur can mop a warehouse in 11 hours. Perry can mop the same warehouse in 9 hours. Find how long it would take them if they worked together.
5) There are six boys and six girls in a class. The teacher randomly selects one student to answer a question. Later, the teacher randomly selects a different s
A group of different organs that work together to complete a specific task
Which of the following was from the Flemish timeframe (era)? O Created arrangements using a single flower O striped/flame colored tulips were popular O used daf
28% of Sumiko's CDs are Chinese music CDs. 42% of these are English music CDs and the rest are Japanese music CDs. There are 45 Japanese music CDs. Find the tot
42. Use context clues to determine the meaning of the italicized word in the sentence below. Her enormous job responsibilities "precluded" the option of a vaca
Write a justification for the location using 3 specific reasons which relate to the physical and human characteristics of China. Consider what you would need to
The amount of water (density 1.00 g mL-1) in grams that must be added to 26.2 g ofMgCl2 in the preparation of a 1.5 % by mass solution is:​
what is the sign of thawing freezing In frozen food delivery
Which tab on the Ribbon contains the command to add a new, blank page to a publication? File Page Design Home Insert