ondina00 ondina00
  • 23-04-2017
  • Mathematics
contestada

How to answer it how do I solve it

How to answer it how do I solve it class=

Respuesta :

acharminga11 acharminga11
  • 23-04-2017
She earns $12 per hour. You divide 24 by 2; 60 by 5; 96 by 8 equals 12. So he ears $12 per hour 
Answer Link

Otras preguntas

A doctor gives a patient a 9090â% chance of surviving bypass surgery after a heart attack. if the patient survives theâ surgery, then the patient has a 3030â% c
How does relative location of Texas affect the states economic development
If 3.5 pounds of potatoes cost $3.29, how much would one pound cost? A. $0.21 B. $0.94 C. $0.99 D. $1.10
It is essential for historians to know how to
Simplify 7 + (−3). plz help
Where did the word eclipse originate(come from) and what dose it mean?
The sum of two numbers is 72. The greater number is 8 more than the smaller number. Which equation can be used to solve for the smaller number? x − (x + 8) = 7
Does this want to know greater than, less than or equal?
(12x 3 y 2) 2 3x 2 y = find the product of this expression
What is most likely the thickness of a penny when measured with a ruler?