Seudónimo Seudónimo
  • 26-04-2017
  • Mathematics
contestada

Sam has 10 oranges and 11 apples for 10.05. The total cost of 1 orange and 1 apple is $0.94. How much does an apple cost?

Respuesta :

Relebi
Relebi Relebi
  • 26-04-2017
An apple costs $0.65
Answer Link

Otras preguntas

When mammals develop in the womb it is called the _____
What do you call a server that stores recently accessed web pages for faster access in the future? NAT device firewall caching server router
How do you shower with aquagenic urticaria
Veneer Company has two service departments and two producing departments. The number of employees in each department is: Personnel 10Cafeteria 25Producing Dep
the coordinates of the midpoint of segment GH are M (4,3) and the coordinates of one endpoint are G (5,-6)the coordinates of the other endpoint are... ​
The weighted average cost of capital is defined as the weighted average of a firm's: pretax cost of debt and equity securities. cost of equity and its afterta
an elevator is 180 feet above the first floor. each second it descends 12 feet what integer is the change in the height of the elevator each second
- 0.6(3x + 7) Simplify
Give several reasons why five trained individuals might come up with different readings
Solve each inequality (question 21 please, already solved others)