glenn18
glenn18 glenn18
  • 23-05-2017
  • Mathematics
contestada

In a restaurant john bought one cup of gumbo and two salads for $12.25. Greg bought 4 gumbos and 4 salads for $31 how much does each cup of gumbo and salad cost.

Respuesta :

19ghodgs 19ghodgs
  • 25-05-2017
one cup gumbo = $3.25. one salad = $4.50
Answer Link

Otras preguntas

Living things are made mostly of what four main elements
"use the given information to write an equation for each line" I don't understand what it means, please help
For which set of lines is it reasonable to state that the two lines are almost perpendicular to each other? a. y = 2.1x 3, y = 2.1x 5 b. y = 0.9x 5, y = -1.26
How much 2x02?......
How do you graph y=-2^(x 2)?
4 7/12 divided by 3/4 times 3/11
4a+-7(a-+2) simplify
I want ______ part in this group project because i want to do my own. kno know now no
A sentence for mitosis
Given that 1 kg = 2.2 lb, 50 lb would be equivalent to ________ kg.