Seudónimo Seudónimo
  • 24-05-2017
  • Mathematics
contestada

plz help.......................

plz help class=

Respuesta :

morganalphin
morganalphin morganalphin
  • 24-05-2017
It is the second one.

Answer Link

Otras preguntas

A sole proprietorship that began business's May 1, 2018, incurred $9000 of startup expenses. If the business elects to report the maximum of startup costs as a
Last week Dan had 21 dollars and Sam had 26 dollars. Dan washed cars over the weekend and now has 82 dollars how much money did Dan make washing cars
es Which is an example of a heterogenous mixture? A) gasoline diet soda grape juice D) flour and water
gina pasted 3 stickers in a book. if she added one sticker to her collection every day, what equation represents the relationship between x (number of days) and
Nathan has just begun his informative speech when jackhammers start making a racket in a nearby parking lot. This bothers both Nathan and the audience. The jack
(-8,-4)&(2,-9) fint the distance between each pair of points
Everett’s friends want him to use a permanent dye to color his hair. How can Everett use negotiation to counteract the peer pressure?
Sally found 58 seashells on the beach, she gave Jason some of her seashells. She has 28 left. How many seashells did she give to Jason?
#2 .. Find the unit rate of the situation below: It costs $21.25 to buy lunch for 5 days.
Choose an American household at random, and let the random variable X be the number of cars (including SUVs and light trucks) they own. Here is the probability